Her sene Hong Kong’da düzenlenen Mnet Asian Music Awards bu sene 6 Aralık tarihinde COVID19 sebebi ile Kore’de gerçekleşti. Kore saatine göre saat 18:00, Türkiye saatine göre 12:00’da Youtube’dan canlı gösterilen müzik ödülü toplamda beş buçuk saat sürdü ve gecenin en çok ödül alan sanatçısı Dynamite şarkıları ile BTS oldu. Geceyi alev gibi aydınlatan performanslar ve duygusal ödül konuşmalarının haricinde kürsüyü sürekli dezenfekte eden iki kadın da Twitter’da çok konuşulanlar başlığı altına girdi. Alev alev sahnesi ve güçlü koreografisi ile gözleri üstüne çeken Monsta X , En İyi Sahne ödülünü kucakladı.Aynı şirketten Cravity grubu hem kendi şarkılarını hem de Monsta X şarkılarının performanslarını yapmayı ihmal etmedi. Geceye damga vuran performanslar arasında Stray Kids, Ateez ve The Boyz gruplarının ortak sahnesi Kingdom adlı yeni hayatta kalma programının tanıtımı vardı. Üç grubun taç için yarıştığı bir dans performansı sergilendi. Mamamoo’nun hayranlar tarafından soluksuz beklenen performansı da çıtayı yükseltti, tahtlar ve otantik konseptli şarkılarıyla beş dakikanın üstünde sahnede kalan Mamamoo, Global Hayran seçimi ve En İyi Vokal Performans ödülünü eve götürürken ayrıca grubun üyesi Hwasa, Maria şarkısıyla En İyi Dans Performans Solo ödülünü aldı. Seventeen, G-idle ve Got7 da hayranlar tarafından beklenen performanslarını dolu dolu ve müthiş bir sahne düzeniyle tamamlarken Seventeen Uluslararası Favori Sanatçı, Global Hayran Seçimi, Tanınmış Başarılı Sanatçı dallarında üç ödülü sahiplendi. GOT7 üyelerinden Bambam’ın ödül alırken söylediği “Skirt,Skirt” Kore’de dünya gündemine girdi.
Yeni şarkıları üstünde çalışan Iz*one grubunun Secret Story Of The Swan performansı uluslararası alanda büyük beğeni alırken G-idle grubu birçok ikonik performansa imza attı. 
TXT, kendi performanslarının yanı sıra BTS grubunun Dynamite performansını sergiledi. Korenin göz bebeği IU, geceden En İyi Ortak Çalışma dahil üç ödül ile ayrıldı.
Twice grubunun lideri Park Jihyo sosyal medya üzerinden “Bekleyin, uyumayın. Size bir hediyemiz var.” çağrısı yaparak fanlara yeni şarkılarının ipucunu verdi. İlk defa MAMA’da sergilenen Cry For Me şarkıları büyük ilgi ve fanların “Bizim böyle bir şarkımız yok!” şaşkınlığı ile karşılandı. Twice ayrıca En Popüler Sanatçı ve Global Hayran Seçimi ödülleriyle geceden iki ödülle ayrıldı. Bu özel geceden ilk defa MAMA ödülü alan Jessi, Nunu Nana şarkısıyla En İyi Favori Performans ödülünü aldı.Solo şarkıcılardan bahsederken gecenin en ilgi çeken performanslarına imza atan BoA ve Taeminin performansını es geçmeyelim. Her sene bir kadın solo sanatçıya eşlik eden Taemin, bu sene de geleneğini bozmadı. Taemin geceden Favori Erkek Dans Performansı ödülünü alarak ayrıldı. NCT grubu kalabalıklığı ile yabancı ve Türk fanların gözüne çarptı. 4 dilde hayranlarına teşekkür etmeyi unutmayan grup alt grupları altında Wavy, NCT Dream ve NCT U ile birçok ödülü evlerine götürdüler. Ayrıca ödül törenine katılmayan BLACKPINK grubu da Twitter’da çok konuşulanlardan inmedi. En İyi Kadın Grup, En İyi Kadın Grup Dans Performans, Global Hayran Seçimi ve En İyi 10 Vizyoner gibi toplamda 4 ödülün sahibi oldular. BTS ödül töreninin sonlarına doğru sahneye çıktı. İlk performanslarını ON şarkılarıyla Seoul World Cup Stadyumunda büyük bir bando takımı ile sergilediler. İkinci performansta daha dinamik dekor ve retro kıyafetlerler ile Dynamite şarkıları takip etti. Finali beyaz konseptleri ve yeni çıkan Life Goes On şarkılarıyla yaparlarken bir süredir rahatsız olan ve ameliyatı sebebiyle ödül törenine gelemeyen üyeleri Min Yoongi’yi 3D teknoloji kullanarak sahneye almalarıyla son buldu. Fanlarını şoka sokan BTS, ayrıca ödül törenini de AOTY (Yılın Sanatçısı) ve SOTY (Yılın Şarkısı) ödüllerini alarak ALL KILL ile sonlandırdı. Bol ödüllü, bol tweetli ve bol tartışmalı bir MAMA törenini daha geride bıraktık. Bütün grupların performansı harika ve bol ışıklıydı. Diğer ödül törenlerinde görüşmek üzere!